10 travel must have!

10 travel must havePodróżuję bardzo często na przeróżne sposoby. Jak się przygotowuje do wyprawy, czy mam jakiś sposób na szybkie pakowanie?
Czasami lecę gdzieś samolotem a na miejscu korzystam z taksówek, wtedy zabieram dużą walizkę, do której bez problemu mieszczę wszystko na co mam ochotę. Duży bagaż zabieram też w podróż samochodem ale wtedy wybieram miękką torbę podróżną, do której też można mnóstwo upchać ale nie jest tak wielka jak plastikowa walizka. Podróżując motocyklem mam najmniej miejsca, bo tylko jedną małą torbę około 30 litrową. To jest naprawdę spory wyczyn aby spakować się na taką dwutygodniową wyprawę, zwłaszcza że większość miejsca zajmują ubrania motocyklowe (polar, bielizna termoaktywna, ubrania przeciwdeszczowe, rękawiczki itd.). Po wielu wyprawach motocyklowych spakowanie 42 litrowego plecaka jest dla mnie błahostką. Poza tym plecak zabieram tylko w aktywne podróże, gdzie muszę się sama przemieszczać nosząc ten ciężar na plecach. Zazwyczaj jest to bardzo gorący klimat, więc wolę nosić jak najmniej. Co zapakować do plecaka aby był lekki a pomieścił wszystkie niezbędne rzeczy na dwutygodniową wyprawę? Wydaje się to być bardzo proste, ale to tylko pozory. Zawsze robię kilka błędów, więc teraz pakuję się schematem.
Zrobiłam dla Was podsumowanie niezbędnych 10 pozycji, które pomogą Wam przy pakowaniu plecaka w podróż:

  1. Dokumenty. Najlepiej zabrać dwie różne karty debetowe/kredytowe (bo jedna może nie zadziałać i co wtedy), bilety, ubezpieczenie podróżne (jeśli dużo podróżujecie warto kupić roczną kartę np.: Planeta Młodych, SIC, Euro26 itd. roczny koszt takiej karty zaczyna się od 65 zł.)
  2. Paszport i gotówka. Proponuje zrobić skan paszportu oraz wizy i wysłać go na maila. Można też zabrać ze sobą kilka kopi papierowych na wszelki wypadek utraty dokumentów. Na podstawie kopii łatwiej i szybciej wyrobicie paszport tymczasowy 😉
  3. Calcium też przydatne, ale ja używam tej tuby na schowanie zapasowej gotówki i kopii paszportu. Gdyby ktoś chciał mnie okraść, to raczej nie będzie kradł lekarstw 😉
  4. Medykamenty. Oczywiście większość rzeczy można kupić na miejscu ale po co, jeśli te najważniejsze możemy zabrać ze sobą. Zazwyczaj zabieram coś na przeziębienie o które nie trudno w tropikach w połączeniu z klimatyzacją. Przyda się również coś na biegunkę i elektrolity.
  5. Telefon. Ten aspekt jest akurat dla mnie niezbędny, ale nie służy tylko do dzwonienia. Zazwyczaj na miejscu kupuję lokalną kartę i używam dzięki niej Internet. Będąc online za granicą, mam ciągle mapę pod ręką, nie potrzebuje papierowego przewodnika, rezerwuje bez problemu kolejne noclegi/loty.
  6. Zestaw buteleczek: żel/szampon, spray przeciw komarom, filtr, płyn antybakteryjny do rąk i co jest dla mnie bardzo ważne, mianowicie plastry wodoodporne i octenisept. Zdarza się czasami w podróży przecięcie/przetarcie skóry, które natychmiast należy odkazić i zakleić plastrem aby nie wdała się infekcja. Będąc gdzieś na końcu świata atakują nas bakterie na które nasz organizm nie jest odporny i rany nie chcą się goić, więc lepiej zapobiegać takim zakażeniom.
  7. Kosmetyki i dodatki. Krem do twarzy, szczotka, podróżny zestaw kosmetyków, aloesowy antyperspirant z Forevera, który jest również świetny na poparzenia.
  8. Akcesoria. Ręcznik, nóż, gopro, aparat, ładowarki i latarka. Zawsze zabieram latarkę, gdyż nigdy nic nie wiadomo. Przykładowo ostatnio wylądowałam na wyspie na której często wieczorami wyłączali prąd i jak tu żyć w ciemnościach? Wtedy latarka się przydaje.
  9. Garstka ciuchów. Sandały i adidasy.
  10. Plecak.

To jest mój zestaw obowiązkowy i nic więcej nie zabieram z sobą w podróż z plecakiem.

Przygotowałam ten wpis, bowiem właśnie się pakuję. Nie wiem jeszcze gdzie polecę i kiedy, ale już zabieram się za wyszukiwanie najtańszych biletów lotniczych. Muszę wyruszyć w tym, bądź w przyszłym tygodniu, by zdążyć z powrotem przed Festiwalem Włóczykij 😉

Trzymajcie kciuki 😉

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*