Filmy

Hej hej tu Ela!
Niektórzy mówią: „szczęście jest autentyczne tylko wtedy, gdy się nim dzielisz”. Postanowiłam więc podzielić się i z Tobą moim największym szczęściem czyli moją podróżą przez Świat i w głąb siebie.
Każdy film jest inny, bo kobieta zmienną jest. Zobaczysz mnie w sukience i szpilkach, które zamieniam na buciory motocyklowe, wkładam kask i gnam przed siebie. Jednak przychodzi też czas na spokój i medytacje w zakonie buddyjskim. Woda i ogień to cała ja 😉
Enjoy!

 

Mantra – co to jest? Jak działają na mnie mantry?

W tym filmie przedstawiam ogólne informacje na temat mantr oraz jak działają na mnie. Film został w pełni nagrany w Tajlandii podczas mojej ostatnie podróży, głównie na wyspie Koh Phayam. Umieściłam również urywki różnego rodzaju mantr wraz z tytułem.

Medytacja – myśli płynące z serca

Przedstawiam Ci moje spojrzenie na Medytacje, które z pewnością będzie ewoluować razem z moją wiedzą i doświadczeniem.
Mam nadzieje, że pomogłam Ci choć odrobinę zrozumieć co znaczy dla mnie medytacja i w jaki sposób możesz sama/sam zacząć. To bardzo proste, wystarczy tylko chcieć i zacząć działać.

Zakon Buddyjski- tam odnalazłam szczęście. Wat Pa Tam Wua Forest Monastery

Zakon Buddyjski- tam odnalazłam szczęście.
Długo szukałam szczęścia, bo żyjemy po to aby być szczęśliwymi. Odnalazłam to szczęście w zakonie buddyjskim ale zanim tam dotarłam zajęło mi to wiele lat, tysiące przebytych kilometrów i setki rozmów z ludźmi.
Rozwój duchowy jest dla mnie bardzo ważny i dla niego byłam w stanie poświecić się: spać na ziemi, jeść do południa tylko dwa wegańskiej posiłki dziennie, medytować kilkadziesiąt godzin i zgłębiać wiedzę duchową. Odrzuciłam wszystkie iluzje i pragnienia mogące mnie zniewolić. Wszystko po to aby stać się w pełni wolnym człowiekiem, będącym ponad wszystkim, a przede wszystkim ponad światem konsumpcjonizmu i komercji, który w dzisiejszych czasach steruje nami. Pierwszy raz w życiu poleciałam gdzieś na miesiąc i w tym czasie nie pracowałam i byłam prawie całkowicie offline, bez kontaktu ze światem, który pozostawiłam w Polsce. Aby doświadczyć głębszego poznania zdecydowałam się udać na kurs medytacji i nauki buddyzmu w zakonie Wat Pa Tam Wua Forest Monastery na północy Tajlandii, w górach, przy granicy z Birmą. Na tym filmie opowiadam, prosto z zakonu, jak wygląda życie w zakonie buddyjskim.

MotoAmeryka V: Ku źródłom rock’n’rolla

„Ku źródłom rock’n’rolla” to osobliwa opowieść integrującą motocyklową przygodę z fascynacją muzyką rockową i jej korzeniami. MotoJary to „Moto”, czyli motocykl oraz „Jary”, czyli zespół muzyczny, który powstał jeszcze zanim mogliśmy legalnie jeździć motocyklami. W piątym filmie z cyklu MotoAmeryka życiowa przygoda z gitarą spotkała się z życiową fascynacją podróżami motocyklowymi bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
Ten film jest z piątej części przejazdu motocyklowego przez Ameryki MotoJarowiczów, do których należymy i z którymi wybraliśmy się w tą podróż „Ku źródłom rock’n’rolla”. Pozostałe części podróży mojej ekipy znajdziesz na naszej stronie: http://www.motojary.com/

Golden Triangle, czyli podróż motocyklowa po północnym regionie Tajlandii

Golden Triangle (Złoty Trójkąt) to według mnie najpiękniejszy i najdzikszy region północnej Tajlandii, leżący pomiędzy granicami Birmy oraz Laosu. Jest to również określenie jednego z głównych obszarów produkcji opium na terenie Azji, obejmujące swoim zasięgiem powierzchnię 350 tysięcy kilometrów kwadratowych na górzystych terenach takich krajów, jak Birma, Tajlandia, Laos i Wietnam. To właśnie dlatego północne regiony Tajlandii obfitują w świetnej jakości drogi, które ciągnące się przez góry niczym azjatycki wąż czynią ten region idealnym na motocyklowe eskapady.

Bali, moja pierwsza samotna podróż

Bali, moja pierwsza samotna podróż w nieznane. To nieznane okazało się być rajem na ziemi do którego na pewno nieraz wrócę.

Halloween Party 2018/ Dubai

The Dark Clinic Halloween Party/ Nasimi Beach/ Atlantis, The Palm
Najlepsza Halloweenowa impreza na jakiej w życiu byłam. Cztery tysiące pięknie przebranych ludzi z całego Świata i pomiędzy nimi ja niczym mała zabłąkana Calineczka…

SUPER gadżety podróżnicze i przydatne informacje

Tym razem opowiadam o moich ulubionych gadżetach podróżniczych oraz prezentuje kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w podróży.