Majorka

Majorka to największa z wysp bajecznych Balearów. Największa czyli wszystkiego jest najwięcej: długich, piaszczystych plaż, gajów pomarańczowych, starożytnych zabytków, gór i jaskiń, nowoczesnych kurortów i nocnych klubów. Ja poznałam Majorkę tylko z tego ostatniego punktu, czyli nocnego życia.P1110734

Pytacie dlaczego nie wybrałam Ibizy na nocne szaleństwa? Odpowiadam
– następnym razem 😉

Wybraliśmy na pięciodniowy pobyt stolicę wyspy, mianowicie Palma de Mallorca. Miasto to słynie z pięknej starówki i…. zachodnia część zdominowana przez Brytyjczyków a wschodnia przez Niemców. Jak zdominowana? Ciężko to określić nie używając brzydkich słów, po prostu trzeba to zobaczyć albo i nie. Tak zdecydowanie nie polecam Wam Majorki na imprezowanie, chyba że lubicie chamstwo i dantejskie sceny. Zobaczyłam tą wyspę z najgorszej strony, bo zatrzymaliśmy się w El Arenal, miejscowości, której nigdy nie polecam moim klientom a tym bardziej podróżującym z małymi dziećmi. Tutaj chciałabym zakończyć moje wywody nt. tego co jest złe na tej wyspie i przejść do komplementacji, bo jest co wychwalać.

Alcudia jest według mnie najpiękniejszym miejscem do wypoczynku na Majorce. Począwszy od pięknej szerokiej plaży ciągnącej się aż do Can Picafo po stare miasto. W każdy wtorek odbywa się tam największy na wyspie targ. Można kupić mnóstwo lokalnych wyrobów: ceramicznych, rękodzieła, biżuterii, oliwy z oliwek, miodu i wina. Alcudia to też świetne miejsce wypadowe do zwiedzania wyspy. Niedaleko na północ znajduje się Cap de Formentor uznawany za najpiękniejszy zakątek na wyspie. Na końcu półwyspu stoi stara latarnia morska z 1860 roku. Sam dojazd do niej jest bajeczny. Błękit morza zlewający się z błękitem nieba i schodzące pionowo do morza klify w połączeniu z dziką przyrodą stanowią zapierający dech widok. Kierując się bardziej na zachód dojedziemy do głównego i najpiękniejszego miejsca, które trzeba odwiedzić. Jest to miejscowość Valldemossa. Do której trzeba dostać się krętymi, górskimi drogami, wśród pól oliwkowych. Dla osób ceniący sobie muzykę, polecam wybrać się na koncert do klasztoru kartuzów, gdzie mieszkał Fryderyk Chopin. Ciekawą atrakcją wyspy są również jaskinie. Ale czy na mnie zrobiłby jakiekolwiek wrażenie po zobaczeniu ocelotów w Meksyku, jestem pewna że nie. Dlatego też wybór pozostawiam Wam. Mimo, iż Majorka jest turystyczną wyspą można znaleźć na niej mnóstwo małych rybackich wioseczek, kilka zapomnianych portów i kapliczek, piękne tereny rolnicze oraz sporo nieturystycznych plaż. Wystarczy tylko wynająć auto i pojechać tam gdzie nie ma zaznaczonych punktów w przewodniku.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*